вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Уште едно македонско возило оштетено во Солун

Tablicki-300x300-680x365

Поврзани вести

На граничниот премин Богородица вчерае пријавен нов случај на украдени таблички на возило на макдонски државјанин во Грција.

Случајот е пријавен од страна на лицето З.М. од Прилеп во чија сопственост е возилото марка „форд“ на кое е одземена предната регистарска ознака на возилото. Кражбата на регистарската ознака се случила вчера во Солун. Сопственикот на возилото, случајот не го пријавил во грчката полиција

Со овој нов случај на одземена регистарска ознака вкупната бројка достигнува четиринаесет, а досега регистрирани се и седум оштетени возила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести