Македонија,Крими хроника

Уште едно убиство ја потресе Македонија

Уште едно убиство ја потресе Македонија
Хорор во Белград: Синот ги убил родителите, па се самоубил?!

Безживотно тело на осумдесет и шестгодишен маж е пронајдено вчера на селските гробишта во Пепелиште, неготинско.

Станува збор за 86- годишниот Вељо А. од истото село кај кого на телото биле забележани видливи траги на насилство.

Во врска со убиството, полицијата привела едно лице кое се сомничи дека е сторител на делото.