вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Уште едно убиство ја потресе Србија

Убил човек па молел да го извадат демонот од него

Убил човек па молел да го извадат демонот од него

Последни вести

Косопственикот на српското Пинк-такси, Теодор Гачеша, познат како Теди е убиен вчера, во моментот кога излегувал од својот автомобил.

Според податоците на српскиот Курир, Теодор го паркирал својот „мерцедес“ и излегувал од него, во моментот кога бил изрешетан. Како што вели сведок на настанот, Теди излегол од возилото и се упатил кон кафуле каде го чекале пријателите, кога двајца напаѓачи отвориле оган кон него, па откако тој паднал на земјата, веднаш избегале од местото на убиството.

Косопственикот на такси-компанијата бил усмртен со два куршума во главата и еден во рамото.

Инаку, тој е разведен и е татко на три деца. Масакрот се случил во близина на училиште.

Засега не се познати мотивите за убиството. Истрагата е во тек.

Најчитани вести