вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Уште колку неработни денови има до крајот на годинава?

hitportal-makedonsko-zname

Последни вести

Ова се сите неработни денови до крајот на годинава:

11 октомври (сабота), Ден на народното востание
23 октомври (четврток), Ден на Македонската Револуционерна Борба
08 декември (понеделник), “Св. Климент Охридски”

За граѓаните од католичка вероисповед

01 ноември (сабота), Празникот на сите светци
25 декември (четврток), првиот ден на Божик

За граѓаните од муслиманска вероисповед:

4 октомври (сабота), Курбан Бајрам, првиот ден на Курбан Бајрам

За граѓаните припадници на албанската заедница во РМ:

22 ноември (сабота), Ден на Албанската азбука

За граѓаните припадници на еврејската заедница во РМ:

4 октомври (сабота), Јом Кипур, првиот ден на Јом Кипур

За граѓаните припадници на турската заедница во РМ:

21 декември (недела), Ден на настава на турски јазик

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести