сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Уште неколку скопски улици денеска без вода

vodovod

Поврзани вести

Корисниците од улиците Пеклане, Тиранска и дел од корисниците од Ново Село, од 11,40 часот, па се’ до санирање на дефектот ќе бидат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на шибер затворач на улицата Пеклане.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести