сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Услови за невреме и попладне

nevreme1

Поврзани вести

Времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со поројни врнежи од дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи од дожд, појава на град, електрични празнења и засилен ветер.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота во западните делови ќе има локален дожд, а потоа во наредните два дена ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести