петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Услови за дожд викендот, а од вторник ептен дожд

1-mistichen-dozhd-koj-nema-da-ve-namokri-www.kafepauza.mk_

Поврзани вести

Сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 27 степени.

За време на викендот и во понеделник во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретка појава на грмежи. Во вторник ќе настапи значително заладување со засилен северен ветер, а во претпладневните часови ќе има и врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести