петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Услугата „изнајмување сопруг“ хит во Грција

299621_150576668425548_1464238451_n

Последни вести

Услугата „сопруг за изнајмувања стана хит во Грција“. Вработените во оваа компанија се млади мажи со технички вештини, невработени, во брак и тоа со деца. Нивниот број секојдневно се зголемува, нарачките, исто така.

Фирмата има ценовник за услугите и издава фактури.

Најчесто договорите се за поправка на апарати за домаќинство, сликарството на апартмани и сето одржување на домот. Чести клиенти се возрасни осамени луѓе кои не можат сами да се справат со некој проблем.

Еден од нив требало да се соживее со улогата на татко, за детето да не се чувствува осамено на празник.

Во август паѓаат нарачки за перење теписи и поправка на уреди за греење.

Не само немажените жени нарачуваат “сопруг за изнајмување”. Често барани се и од семејни жени, на кои едноставно мажите не им се вешти или не сакаат да се занимаваат со домот и децата.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести