понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 29

Продолжува усогласувањето на платите во МВР- априлската плата зголемена за 5%

Владата на Република Македонија продолжува со усогласувањето на платите во МВР со оние од останатите служби кои вршат слична дејност.

plata-mvr

Поврзани вести

Владата на Република Македонија продолжува со усогласувањето на платите во МВР со оние од останатите служби кои вршат слична дејност.

plata-mvr-2

Платата на вработените во МВР за месец април ќе биде зголемена за пет проценти, се вели во соопштението од МВР, потпишано од дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Чавков.

Најчитани вести