Магазин

Успеа да ослабе 15 килограми, а нејзиното мени ќе ве шокира

Успеа да ослабе 15 килограми, а нејзиното мени ќе ве шокира

Ким Кардашиан гордо тврди дека по раѓањето на синот Сејнт успеа да се доведе речиси до совршенство, а облините по кои што е позната и понатаму се тука.

Ким се колне во Аткинсовата диета, а освен што се придржува до строгиот режим на исхрана што не дозволува повеќе од 1.800 калории дневно, напорно вежба во теретана и веќе успеа да загуби над 30 килограми.

Сега наводно има помалку од 60 килограми, а еве што јаде и како изгледа нејзиното дневно мени:

Хидратација: Од 1, 5 до 2 литри вода

Ден 1

Појадок: Омлет со мисиркино месо и чадена гауда;

 • 120 мл  грчки јогурт со 1/3 филџан боровница
  Ужина: Бонжита со темно чоколадо и житарки од програмата Аткинс
  Ручек: Пилешко на скара со спанаќ и прелив од фета сирење
 • Ужина: 1 среден морков и 4 лажици хумус
 • Вечера: риба со лимон и жалфија и динстана боранија
  Вкупно: 1.504 калории

Ден 2

 • Појадок: Печиво со пилешко и сончоглед со салса и сирење
  Ужина: Половина помало јаболко
 • 60 грама чедар сирење
 • Ручек: Мисиркин бургер со ајоли, домат, краставици и кромид
 • Ужина: Карамелна чоколада на Аткинсон
  Вечера: Печено пилешко со рузмарин и лимон со шпаргла на скара
 • 1/3 филџан интегрален ориз

  Вкупно калории: 1.561

Ден 3

 • Појадок: Јајце на око со рукола, печени зелени пиперки
  1/8 диња
 • Ужина: Фрапе од ванила
  Ручек: тестенина од тиквички со лут пилешки колбас
  Ужина: Аткинсово чоколадо со ванила, овошје и житарки
 • Вечера: Пилешко на скара со карфиол, макарони и сирење

  Вкупно калории: 1.699