недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 45

Успешен настап на младите македонски кошаркари во Истанбул

Македонската селекција за кошаркари до 14 години имаше успешен настап на зимскиот камп во Турција, каде „црвено-жолтите“ забележа пет победи во исто толку одиграни контролни натпревари.

истанбул

Поврзани вести

Во рамките од проектот „Заедно до 16 години“, а во соработка со македонската и турската кошаркарска федерација, избраниците на Александар Јованчев од Истанбул се враќаат непоразени.

Тие беа подобри од нивните врсници од тимовите на: Аџибаден, Фенербахче, Памукспор, Галатасарај и Анадолу Ефес.

Во Следната фаза Македонската кошаркарска федерација ќе биде организатор на интернационален турнир за кошаркари до 14 години на кој покрај македонската репрезентација ќе учествуваат и селекциите на Бугарија, Романија и Косово.

Најчитани вести