четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Успешен старт на Јотовски во Киш

tomislav

Поврзани вести

Томислав Јотовски со победа го стартуваше главниот ИТФ турнир кој се одржува во Киш (Иран).

Македонскиот тенисер славеше против Махди Сури со 2:0 (6:3 , 6:1), а во наредното коло ќе игра против Јуи-Чен Хунг од Кинески Тајпеј.

Турнирот се игра за награден фонд од 10.000 американски долари.

Најчитани вести