недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Успешно изведена операција врз Хмирова, ќе отсуствува четири месеци

хмирова

Поврзани вести

Ракометарката на ЖРК Вардар, Татјана Хмирова, имаше успешна операција на рамото. Операцијата беше изведена во Хрватска, а според најавите Хмирова ќе отсуствува околу четири месеци, бидејќи за ваквиот тип на повреди треба подолг период на рехабилитација.

Иако и следува подолга пауза, Хмирова се надева дека ќе биде подготвена за вториот дел од сезоната, кога на програмата ќе бидат елиминационите натпревари.

Покрај Хмирова, Вардар остана и без Алисон Пино, која поради операција на коленото ќе отсуствува најмалку три месеци, и исто како и Хмирова, ќе ги пропушти натпреварите од групната фаза во Лигата на шампионите.

Новата сезона во најелитното натпреварување започнува во викендов, а Вардар првиот натпревар ќе го игра на гости, кај Будуќност во Подгорица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести