среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Успешно завршени обуките на Центарот за жени претприемачи

Сертификатите ги поделија градоначалникот Тони Трајковски, претседателот на Советот Милан Андоновски и претседателката на Центарот за жени претприемачи, Виолета Манчева.

zeni pretpriemaci

Поврзани вести

Во просториите на Општина Гази Баба, беа доделени 141 сертификат на учесниците, кои успешно ги завршија обуките, организирани од Центарот за жени претприемачи во соработка со Општината.

Сертификатите ги поделија градоначалникот Тони Трајковски, претседателот на Советот Милан Андоновски и претседателката на Центарот за жени претприемачи, Виолета Манчева.

Обуките беа спроведени во периодот од септември до декември 2013 година и беа организирани на неколку локации на територијата на општина Гази Баба, во населбата Железара, населеното место Стајковци, Јурумлери и во просториите на општината.

На обуките – жена и фармер претприемач, од областа на ИТ технологијата со основните пакети како Word, Exel, internet и обуките од областа на вработувањето имаше голем одзив од граѓаните од општината, кои ќе им овозможат дополнителни знаења и бенефит во иднина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести