вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Уставните измени на собраниска комисија

ustav-500

Последни вести

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе заседава Комисијата за уставни прашања.

Предлог за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија е единствената точка на дневен ред.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести