вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Уште еден слаб земјотрес од 1,5 степени регистриран утрово во Скопје

Потресот воопшто не е регистриран на сајтот на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

земјотрес

Последни вести

По мирната ноќ без потреси, утрово во скопското подрачје е регистриран послаб земјотрес.

Земјотресот е почувствуван во 8.11 часот  со интензитет од 1,5 степени.

 

Потресот воопшто не е регистриран на сајтот на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Најчитани вести