четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Уште еден топол викенд: Сончево време со температура до 36 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 9.

soncevo-vreme-640x341

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 34 степени.

За време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во вторник попладне и во среда повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Најчитани вести