Балкан

Уште еден земјотрес на Балканот

Уште еден земјотрес на Балканот

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според европската макросеизмичка скала утринава го погоди крајбрежјето во делот на Егејска Македонија.

Епицентарот бил во Егејското Море на длабочина од 17 километри, а истиот не предизвикал штети.
Вчера во Албанија имаше серија земјотреси, а изутринава беше регистриран уште еден.