среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Уште еден земјотрес на Балканот

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според европската макросеизмичка скала утринава го погоди крајбрежјето во делот на Егејска Македонија.

Епицентарот бил во Егејското Море на длабочина од 17 километри, а истиот не предизвикал штети.
Вчера во Албанија имаше серија земјотреси, а изутринава беше регистриран уште еден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести