вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Уште една лага на соросовите медиуми – книгата на Трамп јавно достапна во Скопје

Соросовиот Либертас брзајќи да спинува невистини пред македонската јавност направи уште една грешка во низата.

Поврзани вести

Либертас напиша дека книгата на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп „Повторно величествена“ ја нема во Скопје. Секако тоа е лага, бидејќи истата е јавно достапна во City Mall во Скопје, во студиото Арс кое се наоѓа на вториот кат во трговскиот центар.

Од таму велат дека оваа книга од 200-на страници е една од најпродаваните и чини 490 денари.

tramp-kniga

tramp-kniga-gif1Инаку ваквиот спин е како резултат на тоа што истата книга беше спомената во интервјуто кое го даде лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и за која кажува дека ја прочитал и дека е навистина добра книга.

Најчитани вести