среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Уште една жртва од тешката сообраќајка кај Битола

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Осумнаесетгодишно момче од крушевското село Алдинци е седмата жртва од тешката сообраќајна несреќа која се случи кај Битола пред девет дена.

Пред три дена во битолската болница почина и неговиот 21-годишен пријател и соселанец. Во сообраќајната несреќа на лице место загинаа уште две момчиња од селото Алданци на возраст од 17 и 21 година, една прилепчанка и двајца битолчани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести