вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Утре без струја

Electric-lines-1

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, информира дека утре, петок, без електрична енергија ќе останат повеќе општини и населени места во Скопје, меѓу кои и Карпош, Бутел, Сарај.

Ова се општините во кои утре нема да има струја:

• Од 09.00 14.30 дел од село Бањани. (Опш Чучер Сандево)
• Од 09.00 до 14.30 с.Мирковци (ОпшЧучер Сандево).
• Од 09.00 до 15.00 часот село Грчец ул. 1, 2, 3, 4, и 5 (Опш.Сарај).
• Од 09.00 до 12.00 часот дел од ул, Копачка позади КАМ маркетот, дел од ул Милан Марковиќ, дел од ул Братфорска, дел од ул. Козле и дел од ул. Илија Плавев. (Опш. Карпош).
• Од 08.30 до 14.30 ул ХоШиМин (Опш.Бутел).
• Од 09.00 до 15.00 ул Волт Дизни и Димче Мечето (Шуто Оризари)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести