сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Утре без струја Автокоманда, Шутка, Сарај

struja

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, 17.06.2014 година, без електрична енергија ќе бидат делови од општина Гази Баба, Ѓорче Петров, Сарај, Шуто Оризари и Аранчиново.

Во Гази Баба без електрична енергија ќе бидат жителите на Керамидница, поточно улиците 519/94 и 125 во периодот од 13 до 14 часот. Во оваа населба нема да има електрично напојување и на улиците 517, 518 и 519 од 13:30 до 15:30 часот.

Во населбата Автокоманда, без електрична енергија во периодот од 8:30 до 10:30 часот ќе биде улицата Јани Лукровски.

Арачиново без електрична енергија ќе биде во периодот од 9:30 до 14 часот, а улицата број 20 во општина Сарај нема да има струја од 9 до 15 часот. Во истиот период без струја ќе бидат и улиците 1, 2, 3 и 4 во селото Грчец во општина Сарај.

Од 11 до 13 часот без електрична енергија ќе бидат улиците Лазар Поп Трајков и Ботун во општина Ѓорче Петров, а од 9 до 15 часот прекинато ќе биде електричното напојување на улиците Волт Дизни и Диме Мечето во населбата Шуто Оризари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести