среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре без струја делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров

Утре без струја ќе бидат дел од жителите на Кисела Вода и Ѓорче Петров.

struja

Поврзани вести

Од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информираат дека утре без електрична енергија утре во периодот од 12 до 16 часот ќе останат жителите од улицата „Христо Татарчев“ во општина Кисела Вода (кај фабриката Прогрес).

Прекин во снабдувањето со електрична енергија ќе има и кај  дел од  корисниците од село Волково во општина Ѓорче Петров во периодот од 9 до 15 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести