недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Утре без струја делови од Скопје – Аеродром, Карпош и Арачиново

Во неколку скопски општини утре дел од корисниците ќе останат без електрична енергија, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

images (1)

Последни вести

 

Во неколку скопски општини утре дел од корисниците ќе останат без електрична енергија, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Во периодот од 07:00 до 12:00 часот, без електрична енергија ќе бидат корисниците од ул.1 село Студеничани, општина Студеничани, од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од населбата Бел Камен во Радишани, општина Бутел, од 09:30 до 14:00 часот, корисниците пред центарот во Арачиново на главната улица, општина Арачиново.

Во текот на утрешниот ден во периодот од 09:00 до 15:00 часот, ќе бидат и корисниците од село Мирковци, општина Чучер Сандево, објекти кон клучата Стенковец, дел од село Бардовци, општина Карпош и во периодот од 10:30 до 13:30 часот, дел од ул.Пиринска во општина Аеродром.

Прекините во снабдувањето се поради реализација на инвестициски зафати на електропреносникот за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести