четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Утре без струја Карпош, Центар, Гази Баба

struja

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, 18.06.2014 година, без електрична енергија ќе останат повеќе делови на главниот град.

Во општина Центар, во периодот од 8:30 до 9 часот ќе бидат корисниците од улицата Македонија.

Во општина Карпош, од 9 до 11 часот без струја ќе останат корисниците од улицата Ангел Динев, а додека пак од 9 до 15 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од улиците Франклин Рузвелт, Рампо Левката, Дрезденска, Ристо Равановски, Борка Талевски, како и интернатот Здравко Цветковски.

Улицата Мице Козар, како и дел од корисниците од улиците Македонска војска, Виа Игнација, Ѓуро Салај и Социјалистичка зора без електрично напојување ќе бидат од 10:30 до 13:30 часот, во општината Ѓорче Петров.

Во општина Гази Баба, без струја ќе бидат фирмите во близина на АСУЦ во периодот од 8:30 до 10:30 часот.

Од 9 до 11:30 без електрична енергија ќе бидат корисниците од улицата Македонско-Косовска Бригада, а од 9 до 15 часот корисниците од улиците Волт Дизни и Диме Мечето во Шуто Оризари.

Улиците 1, 2, 3 и 4 од селото Грчец во општина Сарај нема да имаат напојување со електрична енергија од 9 до 15 часот, а во истиот период бес струја ќе бидат и корисниците од улица 1 во селото Мирковци во општина Чучер Сандево.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести