петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Утре без струја Карпош, Сарај и Шуто Оризари

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира во текот на утрешниот ден, 10.06.2014 година, без електрична енергија ќе бидат делови на општините Карпош, Сарај и Шуто Оризари.

далновод

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира во текот на утрешниот ден, 10.06.2014 година, без електрична енергија ќе бидат делови на општините Карпош, Сарај и Шуто Оризари.

Во периодот од 6:30 до 7:45 часот без електрична енергија ќе бидат дел од жителите и објектите на улица Скупи. Од 6:30 до 14:30 часот, пак без струја ќе бидат дел од објектите на ЈП „Водовод и канализација“ во населбата Карпош 4, во општина Карпош.

Улиците со број 1, 2, 3, 4 и 5 во селото Грчец, општина Сарај без електрично напојување ќе бидат во периодот од 8:30 до 15 часот.

Од 9 до 15 часот, во општината Шуто Оризари, нема да имаат струја жителите од улиците Гарибалди, Нов живот, Мелничка и Плачковица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести