недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Утре без струја неколку скопски улици

struja

Последни вести

Поради зафати што ќе ги вршат екипи на ЕВН Македонија АД, утре неколку улици ќе бидат без струја во одредени периоди на денот.

Како што извести Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, во времето од 9 до 12 часот без струја утре ќе бидат објектит од бр.20 до бр.60 на улицата Прашка.

Од 9 до 13 часот струја ќе нема дел од улицата Знеполе.

Струјата ќе биде исклучена од 9 до 15 часот на улицата 101 во Волково, а од 8 до 11 часот струја ќе немаат дел од улиците Мите Богоевски и Блажо Орландиќ.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести