петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Утре без струја повеќе делови на Скопје

struja

Поврзани вести

Поради технички зафати утре без струја ќе бидат корисници од повеќе делови на Скопје.

Од 09:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат корисниците на дел од улицата Ацо Шопов Вво Карпош. Од 08:30 до 14:00 часот без струја ќе бидат корисниците кои живеат во Маркова Сушица и Марков Манастир, а корисниците од селото Арнакија ќе немаат струја од 09:00 до 11:00 часот. Утре во периодот од 09:00 до 14:30 часот  без струја ќе биде Агино Село, додека корисниците од селото Света Петка ќе немаат струја од 08:30 до 14:30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести