вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Утре без вода Американската амбасада и околните улици

najvoda500

Последни вести

Поради улучен дефект ќе се изврши санирање на приклучна цевка Ф-3/4 на ул.376 бр.бб, известуваат од ЈП Водовод и канализација.

Во текот ба утрешниот ден прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Самилова“, „Јоаким Крчовски“, Американска Амбасада и ул.376 од 15:15часот  па се до санирање на дефектот.

 

Најчитани вести