понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Утре без вода дел од улиците во Центар

Неколку скопски улици утре без вода.

casa voda

Поврзани вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација ги известува граѓаните дека утре поради изведување на водоводен приклучок на ул. Рузвелтова бр.36, во периодот од 09.30 часот па се до завршување на работите без вода ќе останат корисниците од ул.Рузвелтова на потегот од ул.Орце Николов до бул.Партизански Одреди во  општина Центар.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести