четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Утре без вода делови од Центар и Сарај

По известувањето добиено од ЈП Водовод и канализација, РЦУК на Град Скопје ги известува граѓаните дека утре без вода ќе останат дел од жителите на општина Центар и од Сарај.

voda

Поврзани вести

По известувањето добиено од ЈП Водовод и канализација, РЦУК на Град Скопје ги известува граѓаните дека утре без вода ќе останат дел од жителите на општина Центар и од Сарај.

Поради изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник од  Ф-200мм, во Градски парк  до Арена  Филип Втори , прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Арена Филип Втори и околните објекти од 09:00 часот до завршување на интервенцијата.

Поради поставување на мерачи за проток во село Бојане, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од  село Бојане од 09:00 часот до завршување на интервенцијата во општина Сарај.

Најчитани вести