недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Утре без вода делови од општина Центар

voda struga

Поврзани вести

Утре поради технички зафати без вода ќе бидат корисниците од делови од општина Центар.

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација – Скопје,   ги известува граѓаните дека на ден 17.02.2016 ( среда ) поради изведување на водоводен приклучок од ф – 150 мм на раскрсница меѓу  улиците „Ѓуро Ѓоновиќ“ и „Стеван Цветковски“, во периодот од 08.00 часот па се до завршување на работите без вода ќе останат корисниците од населба Маџар Маало и дел од Народна Банка на Република Македонија во општина Центар.

Најчитани вести