четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Утре без вода корисниците од бул.„Видое Смилевски Бато“

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до завршување на приклучокот.

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

ЈП Водовод и Канализација ги известува граѓаните дека утре (24 февруари), поради изведување на водоводен приклучок од ф- 150 мм на Ф-150 мм на Булевар Видое Смилевски -Бато бр. 2, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од бул. „Видое Смилевски Бато“ бр.2, Поштата, Тедико Маркет и околните објекти.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот до завршување на приклучокот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести