недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Утре без вода неколку улици во Бутел,Чаир и Центар

Pоради реконструкција на водоводната мрежа утре без вода дел од Чаир и Бутел.

casa voda

Поврзани вести

Жителите на неколку улици во скопските општини Центар,  Бутел и Чаир утре ќе немаат вода.

  Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација ги известува граѓаните дека утре поради реконструкција на водоводната мрежа без водоснабдување ќе останат:

 од 09:00 часот до завршувањето на интервенцијата  корисниците од дел од ул. Хо Ши Мин, ул. Краишка и ул. Натанаил Кушевшки во општина Бутел

од 09:30 часот до завршувањето на интервенцијата  корисниците од дел од ул. Јајце во општина Чаир

од 09:30 часот до завршувањето на интервенцијата  корисниците од дел од ул. Мајаковски во нас. Дебар Маало. (општина Центар)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести