сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

Утре без вода во Маџир Маало

voda

Поврзани вести

По известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација РЦУК ги известува граѓаните дека на ден 10.06.2016 ( петок ) поради уличен дефект од ф 2 цола на ул. Ѓуро Ѓоновиќ бр.2 во населба Маџир Маало, во периодот од 08.00 часот па се до отстранување на дефектот без вода ќе останат корисниците од населба Маџир Маало.

Најчитани вести