недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Утре црвена лента за булеварот Трета македонска бригада

На официјалното отворање кое е закажано за во 14 часот на паркингот кај СУГС „Марија Кири Склодовска“ на булеварот Трета македонска бригада, ќе присуствува градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

3 Makedonska Brigada

Последни вести

Првата делница од проширениот и реконструиран булевар Трета македонска бригада утре официјално ќе биде отворена за сообраќај.

На официјалното отворање кое е закажано за во 14 часот на паркингот кај СУГС „Марија Кири Склодовска“ на булеварот Трета македонска бригада, ќе присуствува градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести