вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Утре Ден на жалост во Македонија

den-na-zalost

Поврзани вести

На денешната вонредна седница Владата донесе одлука за определување на 8. август 2016 година (понеделник) за Ден на жалост на Република Македонија.

Во поплавите предизвикани од силното невреме кое вчера во зафати Скопје и околината животот го загубија најмалку 21 лице.

Најчитани вести