петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Утре ден на жалост во Вевчани

download (2)

Последни вести

По трагичниот настан во кој животот го изгубија две лица од Вевчани, општината за утре најави ден на жалост.

За таа цел, општина Вевчани, ги откажува сите планирани културно-уметнички, спортски и друг вид на активности.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести