четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Утре дерби Макпетрол-Вардар

5 kolo kuglarska liga 2014 (4)

Последни вести

Утре ќе се одриграат натпреварите во осмото коло од македонската кугларска лига, со што продолжува вториот дел од првенството.

Во рамките на осмото коло ќе се одиграат следните натпревари:

ГТЦ – Хераклеа – почеток 10 часот, куглана “Мусандра”, ГТЦ Скопје
Работнички – Империјал Тобако – почеток 10 часот, куглана “Мусандра”, ГТЦ Скопје
Македонија – 18 Август Адинг – почеток 13 часот, куглана “Мусандра”, ГТЦ Скопје
Вардар 2014 – Макпетрол – почеток 11 часот, куглана во СЦ “Борис Трајковски”, Скопје

Најчитани вести