сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Утре дожд и магла

magla22

Последни вести

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла.

Во западните делови со повремен локален дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 3 до 13 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до 8 степени.

Најчитани вести