петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре дожд, од среда сонце

DSC_0049-2

Последни вести

Со првиот ден од есента, временската состојба во Македонија ќе ја заджи својата променливост. Времето утре ќе биде врнежливо, со минамална температура од 7, а максимална од 18 целзиусови степени. Но, оваа состојба ќе биде само утре.

Од среда до петок не очекуваат сончеви и не многу топли денови, со драстично намалување на температурата од пет до осум степени. Во среда, не очекува сончево време со минамална температура од 8, а максимална од 20 степени.

Во четврток не очекува претежно сончево време. Минималната температура ќе биде 12, а максималната 23 степени.

Умерено облачно време не очекува во петок, каде минималната температура ќе изнесува 7, а максималната 18 целзиусови степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести