петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре е ден на жалост во Македонија

Во врска со трагичната хеликоптерска несреќа во која животот го загубија четворица припадници на МВР, Драги Мицев, Маријан Трајковиќ, Тоде Орешков и Иљо Лопатички, Владата на Република Македонија одлучи понеделник, 14.07.2014 година, да биде прогласен за ден на жалост на целата територија на Република Македонија, соопштија од Владата на Република Македонија.

82383

Последни вести

Во врска со трагичната хеликоптерска несреќа во која животот го загубија четворица припадници на МВР, Драги Мицев, Маријан Трајковиќ, Тоде Орешков и Иљо Лопатички, Владата на Република Македонија одлучи понеделник, 14.07.2014 година, да биде прогласен за ден на жалост на целата територија на Република Македонија, соопштија од Владата на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести