среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре голем народен собир на ВМРО – ДПМНЕ во Охрид

sobir-500_thumb_medium380_0

Последни вести

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе го одржи шестиот по ред голем народен собир. Според најавите истиот ќе се одржи во Охрид.

Утрешниот собир, кој е дел од караванот на големи народни собири, според најавите ќе се одржи во спортскиот центар „Билјанини извори“ со почеток во 13 часот.

На собирот свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, а ќе бидат изнесени позициите на партијата за повеќе актуелни теми и предизвици.

Најчитани вести