четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

И утре исто како денес: Сончево со температура до 31 степен

sonceee2

Поврзани вести

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 24 до 31 степен.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 Целзиусови степени.

До крајот на неделата ќе се задржи стабилно време со пораст на дневната температура.

Најчитани вести