Утре ќе се обединат 30 огранизации за бојкот на референдумот

Триесет организации меѓу кои политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората ќе потпишат Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот. Меморандум овие организации ќе го потпишат утре во 12 ќасот во хотелот „Континентал“, а меѓу нив е и партијата „Единствена Македонија“.

Како што велат од партијата,  со Меморандумот ќе се формира Кризен штаб кој ќе води јавна пропаганда за неизлегување и бојкот на референдумот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.