недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Утре ќе се потпише договорот за набавка на нови гарнитури во железничкиот сообраќај

zeleznici500

Последни вести

Министерството за транспорт и врски утре ќе потпише Договор за набавка на дизел-моторни гарнитури (ДМГ) и електро-моторни гарнитури (ЕМГ) за превоз на патници во рамките на Проектот за обнова на возниот парк на „МЖ Транспорт” АД – Скопје.

Предвидено е набавка на шест најсовремени гарнитури за патнички возови од кои 4 дизел и 2 на електричен погон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести