среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре ќе се потпише спогодбата за поевтин роаминг

martaarsovska

Последни вести

Министерството за информатичко општество информира дека утре, 29 септември, заменик министерот Марта Арсовска Томовска во Будва ќе ја потпише Спогодбата за за намалување на цените на услугите во роамингот во јавните мобилни комуникациски мрежи, која се склучува помеѓу Македонија, Црна Гора, Србија и Босна и Херцеговина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести