понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Утре ќе се прска против комарци

Ќе бидат опфатени сите мочуришта, канали и стоечки водени површини во градот Скопје и неговата околина како и течението на реката Вардар.

prskanje-komarci-520x314

Поврзани вести

Утре во периодот од 07.00 до 11.00 часот ќе се прска против комарци.Ова е првиот наврат на авионската дезинсекција против ларви од комарци на подрачјето на Град Скопје.

Притоа ќе бидат опфатени сите мочуришта, канали и стоечки водени површини во градот Скопје и неговата околина како и течението на реката Вардар.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на аеросолната дезинсекција, авионската дезинсекцијата ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести