сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Утре ќе стартува изградбата на автопатот Миладиновци-Штип

Avtopat Miladinovci-Stip mapa01

Поврзани вести

Утре ќе започнат градежните активности за изградба на новиот автопат Миладиновци – Штип.

Автопатот е со вкупна должина од 47 километри и широчина од 27 метри, долж кој предвидени за изградба се и осум натпатници и пет потпатници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести