среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Утре корисниците од Горно Соње два часа без струја

struja dalnovodi

Последни вести

Од ЕВН Македонија АД извести дека на ден 04.08.2017 година (петок) без електрична енергија ќе останат.

Во периодот од 09.00 до 11.00 часот, објектот на фабриката за пластика Дијагоналапласт, корисниците од село Горно Соње, објектот на општина Сопиште, викенд куќите во место викано Коштан, како и воените објекти над општина Сопиште.

Најчитани вести